A nők elsárkányosodásáról
A szocializmus végnapjaiban született egy könyv férfi és nő viszonyáról, amely ma aktuálisabb, mint valaha.
A MAGYAR TUDOMÁNY ÜNNEPE
November 5-től
MTA-székház díszterme
1051 Budapest, Széchenyi István tér 9.
Nagyszájúbb vagy nagyobb szájú?
Vajon hogyan alkossuk meg a nagyszájú melléknév középfokát? Nagyszájúbb vagy nagyobb szájú?
A Facebook titkai
Tanárok, influenszerek és hagyományos sztárok, csodadoktorok és tudósok, oltásellenes aktivisták, titkosszolgák és terroristák igyekeznek a saját hasznukra fordítani. A felszínen azt tapasztaljuk, hogy néhány posztunk sikereket ér el, míg mások elvesznek a nagy információáramban. Egyes termékeket, tartalmakat felkap a Facebook, másokat kiköp. De az algoritmusok mélyén vajon milyen titkokat rejt az oldal?
Az orvoslás tévedései 9. rész – Kockázatok és hasznok
Vajon hogyan használhatók a különböző mutatók arra, hogy jobban megértsük, mi a helyes döntés egy beteg ellátása során? A statisztika természetesen nem tudja átvenni az orvosi döntéshozatal szerepét, de hatalmas segítséget adhat megalapozottabbá tenni azt.
A szó hatalma - munkahelyi kommunikáció
Mennyire tudja képviselni érdekeit a munkahelyén vagy az üzleti világban? Inkább rámenős, domináns, vagy hajlamos megengedni másoknak, hogy átlépjék a határait, inkább alárendelődő, csak ne legyen konfliktus? Végezze el tesztünket, hogy kiderítse, mennyire jók az önérvényesítő kommunikációs készségei!
Formába öntött zene Hamburgban
Összesen 125 500 négyzetméteren, közel 14 évi tervezés és kivitelezés után valósult meg Hamburg új koncertközpontja, az Elbphilharmonie épülete. A hatalmas létesítmény kevesebb mint 6000 négyzetméteres alapterületen nyugszik, és mintegy 110 méter magasra emelkedik az Elba vízszintje fölé, új „landmarkként" átformálva a város sziluettjét.
Így alakul át a dohánypiac – Irány a füstmentes jövő!
„Remélem, egy nap már nem adunk el többé cigarettát" – ezzel a kijelentésével lepte meg a közvéleményt néhány éve egy lapinterjúban André Calantzopoulos, a Philip Morris vezérigazgatója, amely azóta a cég Twitter-üzeneteiben is visszaköszön. Meghökkentő terv a világ egyik legnagyobb dohányipari csoportjának első emberétől, ám az iparág globális folyamatai alapján már nem is annyira mellbevágó.
Pillantás a múltba – Az univerzum évmilliárdjai 1. rész
Sokszor nem is érzékeljük a tudományos ismeretek bővülésének lélegzetelállító sebességét, amelyre jó példa a világegyetem szerkezetét és fejlődését kutató kozmológia 20. századi előrehaladása. Háromrészes cikksorozatunkban az elmúlt alig száz évre tekintünk vissza. Hogyan fedezték fel az univerzum tágulását? Mi az ősrobbanás? Milyen megfigyelési bizonyítékok sorakoztathatók fel mellette? Mit tud, és mit nem tud ma a tudomány a világegyetem múltjáról, jelenéről és jövőjéről?